Moneta z okazji Chińskiego Roku Psa

Jakiś czas temu postanowiłam, że zacznę zbierać ciekawe monety z całego świata. Obecnie moja kolekcja nie jest duża, ale żywię się nadzieją, że z każdym miesiącem zacznie się zwiększać. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać monetę, którą zamówiłam online na stronie eBay. Jest to chińska moneta okolicznościowa, upamiętniająca w Chinach Rok Psa. 
Rozpoczęcie Nowego Roku w Chinach wygląda trochę inaczej niż u nas. W 2018 roku Nowy Rok Chiński zaczął się 16 lutego i był to wspomniany wcześniej ROK PSA, który jest jedenastym zwierzęciem w chińskim zodiaku. Każde zwierzę symbolizuje co innego - pies inteligencję, ochronę, lojalność i harmonię. Osoby urodzone w roku psa, mogą liczyć na uśmiech losu i szczęście przy podejmowaniu decyzji. 
Znane osoby spod tego znaku to:
Winston Churchill, Konfucjusz, Matka Teresa, Elvis Presley, Bill Clinton, Donald Trump, George Bush Jr, Steven Spielberg, Madonna, Michael Jackson, Justin Bieber
Niestety mój rok urodzenia nie przypada na Rok Psa.
Godzina psa w Chinach przypada na 19-21. 
Czas na pokazanie mojej monety, która jest piękna w swej kolorystyce, tłoczeniach itp. Dodatkowo zapakowana w przezroczyste pudełeczko, więc możemy spać spokojnie, że nie ulegnie zniszczeniu.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Pasje Edyty , Blogger